Zpět

Další akce v Divadle Koráb

Výstava japonské malířky "Hato v Brně", vernisáž a performance

20. 6.–23. 6. v 16:00–17:30 Komentované prohlídky s malířkou Keiko Hata (vstup zdarma)

23. 6. Vernisáž obrazů s autorčiným loutkovým představením a performancí umělkyně Mami Kano z Tokia (komedie, pantomima, vstup zdarma)

24. 6. v 16:00–17:30 Komentované prohlídky s malířkou Keiko Hata (vstup zdarma)

24. 6. v 19:00 Čas Kano s Hatou (japonská divadelní pohádka, vhodná od 5 let, vstupné 150,- Kč)

26. 6. v 16:00–17:30 Komentované prohlídky s malířkou Keiko Hata (vstup zdarma)

 

Inspirativní a interaktivní přednáška: SÍLA AUTENTICKÉHO PROJEVU - TĚLO JAKO KOMUNIKAČNÍ NÁSTROJ A ZBRAŇ  (s herečkou Kateřinou Janečkovou)

Termín: 16. 4. 2024 od 18:30 do 21:00.

Předprodej vstupenek zde.

Co může člověk udělat pro to, aby vystupoval přirozeně a uvolněně a posílil tak důvěryhodnost svého projevu v pracovním i osobním životě? Co jsou zaručení „zabijáci“ autenticity? Kdo zná hranice své komfortní zóny a pracuje s nimi vědomě? Kdo ví, jak působí na první pohled na neznámé lidi a jak to může ovlivnit? Koho zajímá rozdíl mezi „přirozeným charisma“ a „vytvořenou image“? Kdo se chce cítit ve svém těle svobodně a uvolněně?

Pakliže někoho zajímá odpověď na některou z těchto a dalších otázek, může si přijít pro inspiraci, jak se ve stresových situacích naučit ovládat rušivé elementy svých vnitřních pocitů ve vnějším projevu. Herečka Kateřina Janečková účastníkům díky své unikátní metodě ukáže, jak tělo a mysl mohou harmonicky spolupracovat a stát se tak plnohodnotným nástrojem k přirozenému a uvolněnému vystupování, které udrží pozornost posluchačů a posílí důvěryhodnost projevu. Účastníci zjistí, že snaživost i nejistota = křeč. To, jaký člověk je nebo jak se cítí/vnímá v různých prostředích, nemusí být totožné s tím, jak působí na neznámé okolí. Ať už se člověk věnuje herectví, pracujete na vedoucích pozicích nebo ho jen zajímá osobní rozvoj – vnímáním řeči těla se realizuje až 90 % každodenní komunikace. V průběhu interaktivního večera získají účastníci rady a tipy od profesionální herečky, která své bohaté zkušenosti ze světa herectví a osobního rozvoje propojila ve výukovou metodu. Její síla není pouze v teoretickém poznání daných témat, ale díky možnosti osobního prožitku nabízí jejich vědomé uchopení, které posune komunikaci a sebedůvěru na novou úroveň.

Kateřina Janečková vyrostla v hereckém prostředí a od svých 11 let se tomuto oboru věnuje aktivně. Má za sebou desítky rolí v oblasti divadla, TV i filmu (např. Ošklivka KatkaUliceNárodní Třída, kde získala i nominaci na Českého Lva atd.). Vzdělání získala na činoherní konzervatoři a na HAMU v oboru Nonverbální divadlo (pantomima, klaunerie, fyzické divadlo a autorská tvorba). Od roku 2016 působí jako lektorka a herecký kouč. Je spoluzakladatelka hereckých workshopů Kalegro, které nabízí workshopy pro herce, firmy, školy i zájemce o osobní rozvoj. A spoluzakladatelka veřejné platformy Herecká databáze Kalegro.

 

Noc divadel v Divadle Koráb na téma Proměna – 23. 3. 2024

 

Vernisáže & výstavy

Lenka Pilařová: Motýla má malý Tom (výstava obrazů)

(Výstava leden – květen, vernisáž 23. 1. 2024 v 19:00)

Podzimní sbírka oblečení pro lidi bez domova – 18. 11. 2023

Od 14:00 do 21:30 v Divadle Koráb, Jánská 12 – Sbírka oblečení pro lidi bez domova ve spolupráci s Charitou Brno. 

Sbíráme:
- PÁNSKÉ oblečení vhodné pro pobyt na ulici (praktické boty, tenisky, mikiny, rifle, spodní prádlo, ponožky, bundy a další). NE kabáty, saka, pyžama.
- DÁMSKÉ jen tyto věci: praktické boty, spodní prádlo, ponožky, legíny, tepláky,
- batohy, větší tašky, spacáky, deky, stany, 
- NE dětské věci.
Oblečení může být obnošené, malé vady nevadí, ale musí být čisté a pohodlné na nošení.