Zpět

Repertoár

Pro školky a 1. – 3. třídu ZŠ

Betlém aneb Putování za hvězdou

Režie: Radim Koráb. Hrají: Radim Koráb/ Radim Chyba, Kristina Gargula / Krista Kašpar. Délka: 55 min.

Vánoční inscenace Betlém aneb Putování za hvězdou je adaptací klasického biblického příběhu o hvězdě zvěstující příchod Mesiáše. Přestože vám nabízíme poněkud netradiční zpracování tohoto tradičního vánočního příběhu, ctíme v něm vážnost a hloubku jeho námětu i jednotlivé prvky původního příběhu. Každým rokem představení obnovujeme, měníme, vylepšujeme. Neopomíjíme ani známé koledy a tak se můžete kdykoliv přidat. Plakát ke stažení zde.

Bohatýrská pohdáka

Režie: Radim Koráb. Hrají: Radim Koráb, Radim Chyba, Kristina Gargula. Délka: 55 min.

Děj pohádky vychází z ruských pohádkových příběhů. Vystupuje v ní bohatýr Olgoj, krásná princezna nebo strašlivý nesmrtelný Kostěj. Uvidíte loutky obrů v nadživotní velikosti, lišku Všudybylku a otočnou scénu, kterou pro nás namaloval Milan Houser. Pohádku hrají tři herci, trvá asi hodinu a je vhodná hlavně pro nižší stupeň ZŠ. Plakát ke stažení zde.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký

Režie: Radim Koráb. Hrají: Radim Koráb, Radim Chyba, Kristina Gargula / Krista Kašpar. Délka: 55 min.

V klasické pohádce v provedení Divadla Koráb hrají herci, loutky a v hojné míře i písničky. Dlouhý se ze svých čtyřiceti centimetrů dokáže vytáhnout až do dvou metrů, Široký se šíří k neudržení a Bystrozraký po sundání šátku bystří své světelné oči. Uvidíte statečného prince, krásnou princeznu a škodolibého Černokněžníka který princeznu unese na svůj zámek. A to je právě něco pro Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého! Plakát ke stažení zde.

Hudebně-naučný pořad trumpeta a klarinet

Režie: Radim Koráb. Hrají: Petr Hujňák, Radim Koráb. Premiéra: 2021.

Nástroje trumpeta a klarinet uvedou děti do říše hudby a s pomocí interaktivních vstupů objevíme, proč je dobré hrát na hudební nástroj, jak působí vysoké a hluboké tóny na (d)uši a které melodie ze známých pohádek se nám líbí. Divadlo Koráb dokáže díky svým zkušenostem z desítek výchovných koncertů poutavě zaujmout děti i dospělé. Na nástroje hraje Mgr. art. Petr Hujňák, absolvent VŠMU v Bratislavě, učitel ZUŠ a aktivní člen dechových souborů.

Hvězdné pohádky

Režie: Radim Koráb. Hrají: Radim Koráb / Radim Chyba, Kristina Gargula / Krista Kašpar. Délka: 50 min.

Kdo ví, čím se živí komety, proč se pletou copánky hvězdám a taky kam až dosáhne krk žirafy? Udělejte si s námi výlet do fantazie noční oblohy a dalekých hvězd, kde vám tohle všechno řeknou sama nebeská tělesa. Pestrobarevná pohádka s hravým dějem a ochutnávkou čokolády. Plakát ke stažení zde.

Jak rytíř s rýmou zatočil

Režie: Radim Koráb. Hrají: Radim Koráb / Radim Chyba. Premiéra: 2011. Délka: 50 min.

Z hlediska medicínského se rýma jeví jako banální věc, ale ve skutečnosti neexistuje nic otravnějšího. Neustále máte ucpaný nos a musíte dýchat jedině pusou! Naštěstí Divadlo Koráb ví, jak se útočí na bacily od rýmy, a taky vám to pěkně po jednotlivých krocích předvede. V deseti pohotovostních radách Rytíře z Nosu se dozvíte, jak rýmu porazit. Plakát ke stažení zde.

Karkulka Červená

Režie / hrají: Radim Koráb, Radim Chyba. Premiéra: 2020. Délka: 50 min.

Přemýšlejte s námi. Jak to je s tou Karkulkou? Napřed si s vlkem hezky povídá a potom vlk dělá divočinu. Svoji novou kamarádku sní. Babička nemá šanci, myslivec stejně přijde přesně pozdě. Není něco v nepořádku? V lese se dějí různá nebezpečenství, ale zajíci, babička i Karkulka mají pro strach uděláno. Nebojte se, nebude to úplně jiná Karkulka, než na jakou jste zvyklí, ale trochu napínavá bude. Důležitý je v pohádkách dobrý konec a v této pohádce naštěstí všechno důležité dobře dopadne.

Kašpárek a drak

Režie / hrají: Radim Koráb, Radim Chyba. Premiéra: 2016. Délka: 55 min.

Rytmizující dynamická pohádka z hudebního království, kde lidé poslouchají nejznámější díla klasické hudby, od Mozarta po Radeckého marš od Strausse. Kašpárek nenechá na holičkách prince a v boji s nebezpečným drakem a lstivým Černokněžníkem pomůže zachránit princeznu. Konec dobrý, všechno dobré. V pohádce vystupují dva herci, jeden drak a loutky Kašpárka a princezny. Plakát ke stažení zde.

Kocour v botách

Režie: Radim Koráb. Hraje: Radim Koráb. Délka: 50 min.

Jak to dopadne s kocourem, který chce nosit boty jako člověk? Bude dost chytrý na to, aby získal pro svého pána princeznu a království? A co na to zlý obr a hlavně jeho zelenina? Plakát ke stažení zde.

O Budulínkovi

Režie: Radim Koráb. Hraje: Radim Koráb / Radim Chyba. Premiéra: 2017. Délka: 50 min.

Pohádka Divadla Koráb O Budulínkovi je inspirována klasickou lidovou pohádkou. Nejdříve se diváci dozvědí, jak asi Budulínek tráví čas, když se ocitne sám doma, zanechán dědečkem a babičkou napospas dlouhé chvíli. Do toho se připletou vždy vychytralé lišky a hned je dobrodružství na světě. Budulínkovi se to ale mnoho líbit nebude, zažije krušné chvíle a vyjde ze všeho moudřejší a poučenější.

O Zlatovlásce

Režie: Zdeněk Černín. Hrají: Radim Koráb, Radim Chyba / Pavel Riedl, Kristina Gargula / Krista Kašpar. Premiéra: 1993. Délka: 55 min.

Klasická pohádka ve verších – jako jedna velká básnička, kterou napsal Josef Kainar – v podání tří herců a sedmi loutek. Pohádka začíná v království, kde jedna stará babička přinese královi hada s tajemným tvrzením, že když ho král upeče a sní, tak začne rozumět, o čem si spolu povídají zvířata. Kuchaři Jiříkovi to při pečení nedá, aby to taky nezkusil. Chamtivý král ale bohužel pozná, že mu z hada někdo kousek ujedl, a pošle Jiříka za nebezpečným úkolem: získat a přivézt královu budoucí ženu Zlatovlásku. Dobrosrdečný Jiřík cestou pomůže mravencům, rybě a hladovým krkavcům, kteří mu za odměnu pomohou Zlatovlásku získat. Plakát ke stažení zde.

Perníková chaloupka

Režie: Radim Koráb. Hrají: Radim Koráb / Radim Chyba, Kristina Gargula. Délka: 50 min.

Perníková chaloupka s loutkami od Petry Fekarové je trošku o tom, jak děti umí být hodné a neposlušné zároveň. Zažijete strach z tajemného lesa a vyzkoušíte si, jak se sedí na lopatě před rozpálenou pecí. Ale nebojte se; všechno proběhne v mezích BOZP, tedy bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Plakát ke stažení zde.

Pohádka pro 3 + 1 prasátka

Režie: Radim Koráb. Hraje: Radim Koráb. Délka: 50 min.

Pohádka pro 3 + 1 prasátka je neobvyklá pohádka o známých věcech. Prasátka se u celé eskapády s vlkem trochu zapotí a zhubnou, ale zase se z toho poučí, naučí se správně stavět domy a stanou se z nich lepší prasátka. Vlk není ani tak zlý, ale spíš hloupý, a prasátka jsou zase spíš veselá než-li hloupá. Plakát ke stažení zde. Video ukázka z pohádky zde.

Princ Bajaja

Režie: Radim Koráb. Hrají: Radim Koráb, Radim Chyba / Pavel Riedl, Kristina Gargula / Krista Kašpar. Délka: 55 min.

Moc nad královstvím uzmul obří drak, dým se mu valí z tlamy a rád si smlsává na princeznách. Utká se s ním i náš hrdina, princ Bajaja, který přijede na svém věrném vraníkovi, draka skolí a … hádejte, jak to dopadne. Klasické představení podle pohádky Boženy Němcové. Plakát ke stažení zde.

Princezna na hrášku

Režie: Radim Koráb. Hrají: Radim Koráb, Kristina Gargula / Krista Kašpar. Premiéra: 2012. Délka: 50 min.

Není snadné najít kamaráda, ještě horší je, když kluk hledá kamarádku, a nejhorší je, když citlivý princ hledá citlivou princeznu a k tomu má přísnou maminku a tatínka, jak už to tak bývá. To je pak každá rada drahá. Ještě že chytrý papoušek Žakinka má dobrou radu vždy po ruce. S ní už stačí jen pečlivě vybrat princeznu, aby nebylo celé království smutné. Plakát ke stažení zde.

Princezna s dlouhým nosem

Režie: Radim Koráb. Hrají: Radim Koráb / Radim Chyba / Kristina Gargula. Délka: 50 min.

Pohádka o tom, jak zlobivou princeznu postihla nejedna pohroma – narostly jí uši jako lopušáky, jelení parohy a dlouhý nos. Pohádku hrají dva herci, loutka veverky v nadživotní velikosti a loutka princezny v životní velikosti s nosem 40 metrů dlouhým. S takovým nosem se užije plno legrace po celém sále i okolí. Plakát ke stažení zde.

Pták Ohnivák a liška Ryška

Režie: Radim Koráb. Hrají: Radim Koráb, Radim Chyba, Kristina Gargula / Krista Kašpar. Délka: 55 min.

V pohádce hraje takřka živý kůň a opravdový pták Ohnivák. Tři herci drží jeho ohnivost pevně pod kontrolou a postarají se i o to, že cesta nepříliš bystrého prince za Ohnivákem dobře dopadne a princ úspěšně překoná všechna nebezpečí, která ho na ní potkají. Plakát ke stažení zde.

Sindibádova dobrodružství

Režie: Radim Koráb. Hrají: Radim Koráb, Kristina Gargula / Krista Kašpar. Délka: 50 min.

Pohádka, u které se nezastavíte ani na konci, protože vás děj vtáhne do stavu trvalého snění, a to jak děti, tak dospělé. Hrají dva herci a nespočet všelikterých loutek a jiných hýbacích zařízení, které slouží k uvádění diváků do údivu. Tato pohádka je určena k zapomínání na všední starosti a působí stoprocentně. Odehrává se v orientálním světě a je napsána na motivy pohádek Tisíce a jedné noci. Plakát ke stažení zde.

Sněhurka a sedm trpajzlíků

Režie: Radim Koráb. Hrají: Radim Koráb, Radim Chyba / Kristina Gargula / Krista Kašpar. Délka: 50 min.

Pohádka o Sněhurce v podání Divadla Koráb kombinuje hru vtipných loutek a veselých herců. Princezna, kterou král s královnou pojmenovali Sněhurka, se stane obětí lsti zlé macechy. Ta by si přála být nejkrásnější na světě, ale zrcadlo prozradí, že na krásu Sněhurky nedosáhne. Macecha ji proto nechá vyhnat do černého lesa, kde do příběhu vstupují trpajzlíci se svéráznými jmény a charaktery. Plakát ke stažení zde.